Markanta Production s.r.o.

Martin Strnad

Šumava

Hlavní ideou při návrhu kuchyně byla snaha přirozeně mixovat zdánlivě protikladné aspekty, jako je tradice s moderní technologií, funkce a estetika či udržitelnost s hodnotou. Při správném poměru totiž vytváří svébytný návrh, který nepodléhá krátkodobým módním trendům a přináší majiteli radost po mnoho let.

Pracovní zóny se nenásilně prolínají, ať už se jedná o samostatný pracovní pult, kde může na přípravě jídla pracovat více lidí současně, pomocný pult, který slouží k sekundárním činnostem (mytí, příprava polotovarů), či zadní panel s úložnými prostory, lednicí a spotřebiči.

Pracovní pult je nejen místem, kde se odehrává hlavní část vaření, ale je také vybaven několika prvky, které celý proces zjednodušují. Například ukládací prostory integrované do stolové desky, výsuvná skleněná stěna za sporákem, či koncept mediálního centra. To slouží k připojení tabletu, který v kombinaci s projektorem promítá důležité informace, se kterými může uživatel interagovat přímo na ploše pracovního stolu. Lhostejno, jedná-li se o recept, předpověď počasí či například ovládání osvětlení.

Zadní panel je prvkem, který za normálních okolností ukrývá a chrání spotřebiče a zásoby do chvíle, než se uživatel rozhodne k akci. V tom okamžiku stačí zasunout dveře dovnitř korpusu a vše je rázem na dosah ruky.

Jídelní stůl opatřený kolečky se pak stává s nadsázkou mobilním sociálním hubem, který může organicky prodloužit pracovní pult nebo hostit večírek na terase.

Samostatnou kapitolou jsou základní materiály, které v často až surové formě poskytují dokonalý vizuální i hmatatelný smyslový vjem, přičemž jsou díky široké dostupnosti a recyklovatelnosti mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Hravé kombinace struktur povrchů a barev pak už jen s mírnou bázní vybízí všechny naše smysly.

Martin Strnads favourite AEG product is the ComfortLift® Dishwasher

The award-winning ComfortLift® dishwasher is the first of its kind in the world to gently slide the lower basket up for easy, ergonomic loading and unloading.

Share this entry